انتشار گزارش فوق محرمانه از سوی مرکز تحقیقات پیشرفته ضدتروریسم – برنامه‌های آمریکا تحت نظر مراکز امنیتی ایران است

صبح امروز، تیم «بررسی و شفاف‌سازی آژانس امنیت ملی آمریکا» وابسته به «مرکز تحقیقات پیشرفته ضدتروریسم» جمهوری‌اسلامی ایران، بخش مقدماتی از یک گزارش تحلیلی – اطلاعاتی دارای طبقه‌بندی را منتشر نمود.

در هفت صفحه منتشر شده این گزارش فوق محرمانه که عنوان آن مشخص نیست، استراتژی جدید مشترک انگلیس و آمریکا بر ضد جمهوری‌اسلامی ایران بررسی و تحلیل شده و به شرح چگونگی وقوع آن می‌پردازد.

در قسمت آغازین این گزارش با صراحت از فضای سایبر تحت عنوان «نبردگاه سایبر» یاد شده و این فضا را مؤثرترین ابزار برای جنگ‌های نوین معرفی نموده است و در ادامه آورده که «تصور می‌شود چون فضای سایبر ماهیتی انتزاعی دارد، پس خطرات آن نیز انتزاعی است؛ در صورتیکه تهدیدات سایبری، تهدیدی واقعی و ملی است»

بر اساس مطالب منتشر شده در این سند اطلاعاتی، سازمان‌های پنج چشم خصوصاً سرفرماندهی ارتباطات دولتی انگلیس و آژانس امنیت ملی آمریکا سال هاست که در پروژه‌ای مشترک از تمامی ایرانیان بصورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته جاسوسی می‌کنند. بعنوان مدرکی بر این ادعا، به مصاحبه آقای Jim Bamford نوبسنده کتاب Body Of Secrets در یک برنامه تلوزیونی اشاره شده است. البته شواهد موثق‌تری وجود دارند که در بخش منتشر شده از گزارش ارائه نشده است. 

به گزارش سند اطلاعاتی مذکور، دو کشور آمریکا و انگلیس، جامعه ایران را به دو طیف مذهبی و غیر مذهبی تقسیم نموده‌اند با این هدف که از افراد مذهبی که مقیّد به شرعیات هستند، اسنادی دالّ بر عبور از اخلاقیات و موازین اسلامی جمع‌آوری کنند و از افراد غیر مذهبی که التزامی به رعایت مسائل دینی ندارند اما در مقابل احتمال می‌رود فعالیت‌های سیاسی ضد اسلام و نظام جمهوری‌اسلامی از آنها سر بزند، فعالیت‌هایشان را بر ضد امنیت ملی ثبت و ضبط نمایند. 

اما این کار به چه منظوری شکل می‌گیرد؟!

در توجیه هدف این اقدام گسترده و مستمر آورده شده است که چون بوضوح عیان است که کلیه مسئولیت‌های کشوری و لشکری آینده نظام جمهوری‌اسلامی در اختیار نسل جوان فعلی قرار خواهد گرفت، لذا از اکنون دشمن کلیه افراد را تحت نظر دارد و به شیوه‌ای که بیان شده اطلاعات تخلفات آنها را ثبت می‌کند تا هر کس در آینده به مسئولیت‌های حساس گمارده شد، با وی معامله یکطرفه انجام دهد و اصطلاحاً «گروگان‌گیری اطلاعاتی» علیه شخص مفروض صورت دهد.

بدین ترتیب افراد مجبور می‌شوند برای جلوگیری از افشای اطلاعات منفی‌شان و حفظ آبروی خود، به هرگونه درخواست خیانتی از سوی دشمن تن در دهند!

دانلود صفحات منتشر شده از گزارش: کلیک کنید

نوشته های مرتبط

3 نظر

 1. حسین

  خلاء وجود رسانه‌ای چون شما جهت تنویر افکار عموم استفاده کنندگان از فضای کجازی مدتهاست حس می‌شود. لطفا در راستای آگاه سازی هر چه بیشتر با سایتهای خبری داخلی ایجاد همکاری نموده و راهکارهای امنیتی ارائه کنید
  بنده با یک مطالعه گذار به یک جمع‌بندی کلی از برخی سوالات در ذهنم و همچنین نتیجه‌گیری کلی از مشاهدات شخص خودم رسیدم
  من جمله همین مبحث اطلاعات گیری که مبنای اصلی آن عضویت در شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌ها ایمیل است که فرد در هنگام ثبت‌نام اطلاعات هویتی کامل خود محل سکونت خود عکس‌ها و مسائل مختلف دیگر را براحتی در اختیار سرویس‌دهنده مذکور گذاشته و علاوه بر تکمیل بانک اطلاعاتی افکار عمومی (جهت بهره‌وری و تعیین جهت‌گیری تبلیغاتی) یک پرونده اطلاعاتی جامع و کامل از تمام شئونات زندگی خود را با دست خود تکمیل و در اختیار سرویس‌دهنده قرار میدهد و به گفته شما به نوعی گروگان (در صورت احراز مقام و مسند) می‌گردد.
  علاوه بر تشکر از شما باز هم استدعا دارم با سرویس‌های خبری همکاری گسترده ایجاد کنید.

  پاسخ
  1. مدیر سایت

   جهت انتشار حقایق مغفول مانده نبردگاه سایبر، هرگونه آمادگی همکاری و ارائه اطلاعات و مستندات ملزوم را با کلیه رسانه‌ها داریم اما عمدتاً از سوی رسانه‌ها استقبال نمی‌شود.

   پاسخ
 2. محمد

  سلام خداقوت خسته نباشید خدا دکترعباسی و شما وامثال شما رو حفظ و تکثیر کنه!
  وذقعاجای تقدیر و تشکر داره
  بدابهحال اون های که همکاری نکردن باهاتون و کسانی که نمیخوان باور کنن خداهدایتشون کنه بازم تشکر پیگیر مطالبتون هستم موفق باشید
  یاعلی

  پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.