ایجاد پایگاه‌های پلیس آنلاین چین

چین پایگاه‌های پلیس آنلاین برای تقویت امنیت اینترنت در بحبوحه‌ درگیری با آمریکا و در برابر حمله‌ احتمالی این کشور ایجاد خواهد کرد.

اخیراً آمریکا تهدید کرد که حمله سایبری را علیه چین به راه خواهد انداخت و این کار برای انتقام حمله به اداره‌ مدیریت کارمندان آمریکا۱ خواهد بود. لذا چین تصمیم گرفت که با ایجاد پایگاه‌های پلیس آنلاین از این حمله‌ احتمالی جلوگیری کند. پلیس آنلاین موظف است فعالیت‌های غیرقانونی در اینترنت را رصد کند و از ادامه‌ آنها جلوگیری به عمل آورد.

چن ژیمین۲، معاون وزیر امنیت عمومی چین، در جریان نشستی در مورد امنیت وب‌گاه‌های مهم و خدمات آنلاین گفت: «اقدامات بیشتری باید برای حمایت پایگاه‌های پلیس آنلاین به وجود آید. این اقدامات در زمینه‌ آموزش جرائم سایبری و راهنمایی صاحبان وب‌گاه‌ها برای افزایش توانایی‌های خود برای امنیت وب‌گاه‌ها است.»
نکته‌ مهم این است که مقامات چین مکرراً اظهار کرده‌اند که در برابر همه‌ حملات سایبری ایستاده‌اند و آنها نیز آمریکا را متهم به حملات سایبری کرده‌اند. 

اخیراً چین اساس‌نامه‌ای را با آمریکا به امضا رساند که یکی از موضوعات آن همکاری‌های امنیت سایبر است اما همچنان دشمنی این دو کشور در فضای سایبر باقی است و مقامات آمریکا به دنبال تصمیم‌گیری برای ورود به یک جنگ سایبری علیه چین برای انتقام هستند.

منبع : سایبربان نیوز

—————————————————————

۱- OPM

۲- Chen Zhimin

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.