حمله به سونی؛ جنگ میان کشورها

سازمان تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) کره شمالی را عامل حمله‌ سایبری به سونی می‌داند. اف‌بی‌آی اعلام داشت، این حمله واکنش کره شمالی نسبت به فیلم “مصاحبه” بوده است. مصاحبه (The Interview) یک کمدی سخیف هالیوودی است که ترور خیالی کیم جونگ اون (Kim Jong-Un)، رهبر کره شمالی را به تصویر می‌کشد. بعد از بیانیه اف‌بی‌آی، دولت ایالات متحده نیز کره شمالی را در این حمله سایبری متهم شمارد. اغلب کارشناسان و تحلیلگران این حمله را مخرب ترین، حمله تاریخ می‌دانند. گروه هک نگهبانان صلح (Guardians of Peace) با افشای بسیاری از اطلاعات محرمانه درباره‌ی کارکنان و افراد مشهور مرتبط با این شرکت، ضربه‌ی بسیار سختی به سونی وارد کردند. علاوه بر این، این گروه شماره‌های تأمین اجتماعی و لیست مدیران ارشد این شرکت به همراه میزان حقوق آنها را منتشر کرد. اقدامات این هکرها موجی از رعب و وحشت را در میان شرکت‌های بزرگ و سینماگران به وجود آورد. گروه نگهبانان صلح ایمیل‌های تهدید آمیزی برای کارکنان سونی فرستاد. این گروه در این ایمیل‌ها کارکنان سونی و خانواده‌هایشان را تهدید کرد. به عنوان مثال، یکی از این ایمیل‌ها به آگاهی این گروه از کارهای داخلی سونی و همچنین وجود فردی از گروه نگهبانان صلح در این شرکت، اشاره کرده است. بعد از این حمله نزدیک به ۷۵ درصد اطلاعات از سرورهای این شرکت به سرقت رفته و هنوز این سرقت ادامه دارد. ۵ فیلم سینمایی منتشر نشده در میان اطلاعات مسروقه است. مایکل لینتون (Michael Lynton)، مدیر اجرایی سونی پیکچرز، به همراه امی پاسکال (Amy Pascal)، رئیس شرکت سونی پیکچرز، تلاش بسیاری برای بر طرف کردن این بحران انجام دادند. اما این حمله سایبری همانند طوفانی است که کاستن از خسارت‌های آن اصلا آسان نیست و همچنان دارای اثراتی بر این شرکت است.

منبع: سایبربان نیوز

نوشته های مرتبط

2 نظر

 1. so

  سلام-بعضی پستهایی که میگذارید (مثل همین مطلب) خیلی سبک و کم بار هستند.درواقع یه چند وقتیه که اینطوری شده.سعی کنید پرمغز و ومحتوا باشه مطالبی که میذارید در دسترس عموم. واجب نیست حتی چند خط هم که شده در مورد موضوعی ورودی بدید به سایت.

  پاسخ
  1. Administrator

   سلام
   بخش اخبار صرفا از منابع دیگر تهیه می‌شود و تولید داخلی پایگاه نیست.
   از آنجا که پوشش خبری نیاز است نمی توان آن را حذف نمود.
   مطالبی که عمق تولید محتوا و تحلیل پایگاه را بیان می‌دارد، در بخش بررسی دکترینال پیرامون سازمان‌های پنج چشم و دیگر فهرست‌های فوقانی سایت قرار می‌گیرند که همگی با دقت بسیار بالا تهیه و منتشر می‌شوند.

   پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.