مرکز ادغام امنیت سایبر کالیفرنیا

به دستور فرماندار کالیفرنیا، مرکزی جدید برای ترکیب فعالیت‌های سازمان‌های فعال در حوزه‌ سایبر در این ایالت و هم‌چنین جلوگیری از حملات سایبری تشکیل می‌شود.

ایالت کالیفرنیا به سمت تقویت امنیت سایبر خود پیش می‌رود. جری برون۱، فرماندار کالیفرنیا، دستوراتی را برای آمادگی و دفاع در برابر آثار مخرب حملات سایبری برای این ایالت صادر کرد. وی، دستور تشکیل مرکز جدید امنیتی برای مبارزه با حملات سایبری را صادر کرد که مرکز ادغام امنیت سایبر کالیفرنیا۲ نام دارد. این مرکز، شعبه‌ای از اداره‌ خدمات اجرایی۳ در کالیفرنیا است.
برد الکساندر۴، سخنگوی اداره‌ خدمات اجرایی، گفت: «این مرکز جدید، محلی برای گزارش تهدیدات سایبری است که بتوان از طریق آن، راهکارهایی را برای دولت و بخش خصوصی در نظر گرفت. حفاظت از سامانه‌های اطلاعاتی، نیازمند افزایش توانایی در زمینه‌ آگاهی از خطرهای امنیت سایبر و نحوه‌ پاسخگویی به این خطرها است.»

همچنین وی افزود: «دستور فرماندار موجب ترکیب فعالیت سازمان‌های جمع‌آوری اطلاعات سایبری و سازمان‌های انتظامی واقع در کالیفرنیا می‌شود. این اقدام گامی دیگر در جهت افزایش امنیت این ایالت و کاهش آسیب‌پذیری‌ها محسوب می‌شود.»
در ضمن دستور فرماندار کالیفرنیا، گروهی برای پاسخگویی به حوادث سایبری۵ نیز تشکیل می‌شود که هنگام بروز یک حادثه‌ سایبری، میان بخش دولتی و خصوصی و سازمان‌های انتظامی، هماهنگی برقرار می‌کند.
باید افزود که اولین وظیفه مرکز ادغام امنیت سایبر، کاهش شدت حوادث سایبری است که می‌تواند به اقتصاد کالیفرنیا آسیب بزند.
اما مطلب پایانی این است که نمایندگانی از پلیس فدرال، دپارتمان امنیت سرزمینی۶ و گارد ساحلی آمریکا۷ در این مرکز جدید فعالیت می‌کنند.

منبع: سایبربان نیوز

—————————————————–

۱- Jerry Brown

۲- California Cybersecurity Integration Center

۳- The Office of Executive Services: OES

۴- Brad Alexander

۵- Cyber Incident Response Team

۶- Department of Homeland Security

۷- US Coast Guard

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.